Одеська національна академія харчових технологій

Одеська національна академія харчових технологійОдеська національна академія харчових технологій, як вищий навчальний заклад, бере свій початок з 20 жовтня 1902 року, коли за розпорядженням Міністра фінансів Росії графа С.Ю.Вітте в Одесі було відкрито школу борошномелів, яка в 1928 році була перетворена на Політехнікум технології зерна та борошна, а в наступному році — в Одеський інститут технології зерна та борошна.

У 1939 році інститут отримав нову назву – Одеський інститут інженерів мукомельної промисловості і елеваторного господарства ім. Й.В.Сталіна.

У 1953 році ВНЗ було перейменовано в Одеський технологічний інститут.

У 1970 році Рада Міністрів України перейменувала інститут в Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В.Ломоносова. У 1993 р. одним з перших у незалежній Україні інститут пройшов акредитацію за вищим IV рівнем.

Знаменною подією для навчального закладу було надання йому у 1994 році статусу „академії”, а у 2002 році – „національної”.

ОНАХТ сьогодні — це один з найбільших ВНЗ України, до складу якого входять
п’ять науково-навчальних інститутів:

 • Технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова;
 • Інститут механіки, автоматизації та робототехніки ім. П.Н. Платонова;
 • Інститут прикладної економіки та менеджменту ім. Г.Е. Вейнштейна;
 • Інституту холоду, кріотехнологій і екоенергетики ім. В.С. Мартиновського;
 • Інститут післядипломної освіти та підвищення кваліфікації спеціалістів харчової та зернопереробної промисловості;
 • три технікуми і коледж:
  • Одеський механіко-технологічний технікум;
  • Технікум промислової автоматики;
  • Технікум газової і нафтової промисловості;
  • Одеський технічний коледж.

Одеська національна академія харчових технологійУ складі академії діють: 37 кафедр (з них -20 випускаючих), навчально-науковий центр довузівської підготовки, відділ по роботі з іноземними студентами та громадянами, відділ міжнародних зв’язків, центр організації практичної підготовки і сприяння працевлаштуванню, центр громадських зв’язків, навчально–науковий центр інформаційних технологій, науково–технічна бібліотека, науково–методичний центр організації навчального процесу, відділ організаційно-виховної роботи, науковий центр технології харчування, школа іноземних мов „Success”, школа комп’ютерних технологій. Функціонують 2 спеціалізовані вчені ради з захисту докторських і кандидатських дисертацій за 5 науковими спеціальностями, аспірантура та докторантура. Успішно працюють 7 навчально-науково-виробничих комплексів. В академії діють Наглядова рада, Вчена рада, робочі і дорадчі органи.

(048) 725-32-84, (048) 712-41-40
вул. Канатна, 112, м. Одеса, Україна, 65039
www.onaft.edu.ua/